kopretina32

Jak se rozvést a vypořádat majetek?

na tom, že půjdeme od sebe, jsme se shodli, ale vypořádání SJM bude horší. Máme společný dům, jsem ochotná se odstěhovat, ale chci vyplatit, abych si mohla koupit jiné bydlení. Jak postupovat? Nejdřive rozvod a potom majetek ? Dokdy se se mnou musí vypořádat a co když to neudělá a bude to protahovat.

Odpovědi
marci1

A nemůžete se dohodnout na vypořádání SJM a rozvést se dohodou? Obrať se na právníka. Známá se rozváděla dohodou, právník jim to sepsal (samozřejmě i s rozdělením SJM) a dosti brzy byli v pohodě rozvedeni. Soudně to bude zdlouhavé a nepříjemné.

kodl67

Jak tady bylo už řečeno,musíte se spolu dohodnout na tom jak si váš majetek rozdělíte.Bez toho vás nerozvedou

gecco

Kontaktuj socialku, poradí ti a případně i doporučí právníka…
_____________­_____________________
Domnívám se, že rozvodový soudce buďto bude chtít smlouvu o rozdělení majetku nebo ji stanoví…
Aspoň v mém případě tomu tak bylo…

Zaibatsu

Sociálku? Si děláš srandu? Co má sociálka společnýho s rozvodem? 😁

Vzít si advokáta, na tohle neni recept z odpovědi.cz

gecco

Zabaitsu – to bys koukal, jak mají baby ze socialky dlouhý prsty…
😉