Avatar uživatele
Besuš Ka

Jak se rozlišuje jack u sluchátek

Mám problém že, do mobilu mi jde jenom jack 3,5 s dvěma čárkami.. se třemi mi hudba hraje jako by byla v pozadí a jde slyšet jenom šumící hlas. Chci si koupit nové sluchátka, ale nevím jak mám zjistit ty čárky pokud mně chápete… Na tom zlatém (stříbrném) jsou takové černé proužky někdy sou dva někdy tři..mi jdou jenom dva pomožte mi prosím…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3425 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Hmmm…
Zajdi si za prodejcem telefonů (a příslušenství) – ten ti poradí a prodá přesně.
😉
Obecně – pokud ti funguje „jack se dvěma čárkami“, kup si sluchátka stejně vybavená… Nemusíš vědět, že ta třetí „čárka“ je tam kvůli ´chytání´ signálu pro rádio (taky se tomu říká anténa).
;-DD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Sluchátka ti nehrají proto, protože jejich zapojení není jednotné.
Nejdřív bys měla vědět, že signál nevedou „čárky“ (to je izolace), ale špička a kroužky. Poslední je zem.
Jen pro vysvětlení: Stereofonní sluchátka bez mikrofonu mají špičku, jeden kroužek a kostru.
Zapojení od špičky: L – R – GND.
Telefony umožňují připojení sluchátek s mikrofonem. Jack má špičku, dva kroužky a zem. Problém je v tom, že výrobci se nedohodli a existuje dvojí zapojení:
iPhone: L – R – GND – MIC
Nokia: L – R – MIC – GND
Jak je z toho jasně vidět, tak sluchátka se zapojením typu iPhone nemohou hrát v telefonech se zapojením typu Nokia, protože reproduktorky jsou v sérii s mikrofonem.
Sluchátka si tedy musíš koupit podle toho, jaký máš telefon.
Rozhodně je ale lepší koupit sluchátka s mikrofonem, aby se přes ně dalo telefonovat, tedy se 4-pólovým konektorem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dnb

Ty jacky se 3 čárkami se vyrábějí k modernějším telefonům, ke starším je potřeba mít pouze dvou čárkový. Ten ze třemi nedoléhá v zástrčce na správné kontakty, respektive je celý o pár mm posunutý (proto hraje špatně). Schválně zkus ten Jack se 3 čárkami trošku povytáhnout, tak, aby byl zasunutý, ale ne úplně a měli by dolehnout poslední dvě a sluchátka by měli hrát normálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Kup si sluchátka se stejným typem konektoru, jaký je na těch starých.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek