zjentek

Jak se říkalo historickým hasičským věžím, sloužícím k zavěšovaní a sušení hadic?

Věže hasičů k zavěšování hadic.

Odpovědi
annas

Myslíte, že se nějak požární věže jmenovaly? Neříkalo se jim sušák na hadice, Někdy sušák vypadal jako stožár.

Kdysi tato věž byla u nás otevřená, venkovní, dívala jsem se na ni z okna,

Už hodně dlouho je zbouraná. Hadice se ukládají někde uvnitř.

Siréna je umístěna u nás na budově zbrojnice.

Dnes tyto věže často slouží i pro trénink hasičů.

Mám v rodině dva hasiče, jsou mladí, jiný název neznají.

Kepler

Že by ty věže měly nějaký speciální název nevím, ale možná na to nějaký hasiči ve své hantýrce mají. Domnívám se ale že primárně sloužila k umístění sirény a sušení hadic bylo jenom jakýmsi bonusem.