Avatar uživatele
bolak

Jak se říká tomu šátku kolem krku, na němž ženy nosí pověšené dítě?

Jak se říká takovýmu tomu šátku kolem krku, jak na tom ženský nosej pověšené dítě, aby ho nemusely držet, nebo tahat v kočárku a měly ruce volný na tablet?

Nuk nuk: né že já se „domnívám“, já takový matky denně potkávám 🙂 resp. jezdím kolem nich na kole a jsou to ty nejnebezpečnější pohybující se předměty na perimetru, protože dřív jsem zpomaloval, když jsem viděl někde samotně se pohybující dítě, ale dneska musím zpomalovat i kvůli těmhle wifizombie matkám, přilepeným očima na displeji a mačkající tentýž displej umělejma nehtama, s trajektorií chůze jako když domorodec utíká před kočkovitou šelmou, prostě nedá se odhadnout kudy zrovna půjde, a dítě zavěšený samozřejmě v šátku na sobě… takovou další obdobou je pak cool a in máma, která v jedné ruce drží za ruku dítě a druhou rukou vytukává komentáře na fejsbuku, těch je sice míň, jsou o trochu méně nebezpečný, ale i tak musím dávat bacha… no zlatý kočárky… i když na ty už je dneska taky mobilní upgrade, zrovna tudle jsem potkal paní, která měla nějakým popruhem k pasu přivázaný kočárek, takže normálně šla, smskovala a ten kočárek před sebou bezručně tlačila jako vlek, normálně chůzí…

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, Andělé, johana 56, Alesh, redy, briketka10, zzzzz, gagaga, marci1 před 2581 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Že by šátek? Nevím, že by se tomu říkalo jinak 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Dnes se šátek nějak nenazývá, prostě šátek na nošení dětí. Toto nošení se nazývá šátkování (angl. babywearing)

Ale v minulosti, zřejmě spíš na venkově, se děti nosily v náručí ve velkém šátku, pleně = „chůvce či loktuši“, na zádech pak v plachtě, která se nazývala „trávník či trávnice“.

Třeba trávnice se používala i k nošení sena, trávy apod. Sama jsem ji používala hodně dlouho na přenášení sena. Dnes už je možná zapomenuta.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?kenyrts Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Šátku se říká šátek. Nemá zvláštní název. A nevím, jak kdo, ale já osobně jsem v něm odnosila všechny tři potomky a důvody jsem měla dost jiné, než se domníváte. Tablet ani nevlastním :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Šátek a způsobu nošení dítěte v šátku se říká „šátkování“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Satek na noseni miminek

Zdroj: http://sanami.cz/

Upravil/a: yuko

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
Shoehardt

Tak jsem gůglil. Kdejaký obchod to má pojmenované „šátek na nošení dětí“. Takže to považuju za oficiální název 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

No, sláva konečně se mohu prosadit podobně jako Jára Cimrman.

Vynalezl jsem dětkáč – šátek na dítě. No výborně, Cimrmane, píšu si, jeden šátek na dítě, tzn. dětkáč. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jak? Šátek. Ale kolem krku se rozhodně nenosí 🙂
Strejda google ví.
https://www.mo­drykonik.cz/no­seni-deti/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lilienka

Vím o šátku od sestry, kromě šátku se může využít i moderní ergonomické nosítko. Důvody jsou jiné, v psychologické rovině – jde o kontakt s dítětem. Šátkování například pomáhá, pokud dítě blokuje matku (kojení – odmítá pít mateřské mléko).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
yuko

baby sling – http://www.go­ogle.no/search?q=scar­f+sling&rlz=1C1VFK­B_enNO723NO723&es­pv=2&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjgjYW12oD­TAhVBhSwKHUqqCsAQ_A­UIBigB&biw=960&bi­h=487#tbm=isch&q=Ba­by+sling&*

před 2582 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
yuko

Baby sling

před 2581 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

tak já to pokřtím, budeme tomu odted říkat „mimišátek“

před 2581 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

..mimišátek.. a budeme to prodávat jako příslušenství k tabletům..

před 2580 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Tak téhle otázce jsem se srdečně nasmála…:-D
Perfektně napsaná realita…je ale spíš k pláči.
…wifizombie…:-D

před 2580 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

🙂 popisuju co vidím 🙂

před 2580 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

🙂 skvěle se Vám to povedlo 🙂

před 2580 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek