Fun1k

Jak se říká takovému tomu „komínku“ na zdech některých domů?

Jsou na úrovni ulice a teď v zimě se z některých z nich jemně kouří. Jakoby takové ty dírkované pyramidy useknuté v půlce. Zajímalo by mě, k čemu přesně slouží, kdy vznikly, kdo je vymyslel atd. Díky

Nejlepší odpověď
Tata

Jedná se o odvětrání plynových kamen. U plynových kamen nebo kotlů do výkonu 14Kw je možno používat odfuk (odvětrání do strany). U kotlů nad tento výkon se musí odvětrání udělat samostatný komín.