Havela

Jak se říká prostoru, který je obestavěn domy? cca o rozloze 2000 m2, děkuji. Havela

Nejlepší odpověď
anonym

Vnitroblok, intravilám, areál, atrium, dvůr, nádvoří, náměstíčko, možná i další ve stavařském, architektovém a urbanistickém žargónu.
Jinak zastavěná plocha je půdorys stavby a obestavěný prostor je půdorys x výška, tedy kubatura domu.
P.S. Záleží v jakém významu jsi použil obestavěný nebo „obklopený“?

Další odpovědi
ondra07

Tady snad něco najdete http://www.ar­chipelag.cz/ty­pove-projekty-rodinnych-domu/slovnicek-pojmu.html
Jinak, přesně nechápu co máte na mysli :) Nemyslíte náhodou dvůr(nádvoří) ?

quentos

zastavěná plocha? ale to mě jen tak z fleku napadlo

Havela

Zastavěná plocha je plocha, na které už něco stojí, plocha o kterou jde je např. zatravěná, děkuji za příspěvek. Havela

anonym

Obestavěný prostor znamená objem, tedy v m3.
V tomto případě se jedná o plošný prostor a nejčastěji se říká vnitroblok, do něhož lze vjíždět alespoň jedním vjezdem.