Yggdrasil.

Jak se říká lidem, kteří o sobě prohlašují, že zvládnou všechno sami a odmítají jakoukoli pomoc ostatních?

To, jestli všechno sami doopravdy zvládnou a jestli nějakou pomoc potřebujou, je teď jedno. Jde mi jen o to označení. Jsou nezávislí, nebo jací?
Doplňuji:
Drap: Proč nekritičtí?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud to zvládnou, pak samostatní, nezávislí, machři.
A pokud ne, pak mluvkové, kecálkové.
😉

Další odpovědi
petra15

Nejsou to psychotici , co jsou na hlavu, ale stále nechtejí o nejaké pomoci ani slyset ?
Doplňuji:
jedná se snad tedy o autarkii(z rec­tiny), cili autarkisty…a to by byla ta opravdová n.:-)

ivzez

Na takto fgormulovanou otázku je těžké odpovědět,
protože existuje více možností, záleží i na okolnostech, situaci…

Nejspíše bych to považovala za snahu o nezávislost na někom
a o snahu nikoho neobtěžovat.

anonym

To naučil život. Samozřejmě že občas každý potřebuje pomoc. Mne naučila profese pracovat v týmu, ale taky samostatně. Později i co jsem sineudělal jsem neměl, ať v práci nebo v soukromém životě. Později jako vedoucí jsem sice delegoval prac. věci, ale byla to bída. Podklady pro mzdy, inventury, vnitřní předpisy pro bezpečnost a ochranu zdraví, personální práci, vnitřní předpisy pro PO, organizace za léta nebyla schopna i přes pracovníka po kterém jsem to převzal, aj. Přitom organizace měla personální, osoby na inventarizaci.
-
Neříkám že zvládnu vše, ale za 30 let jsem se naučil x věcí zvládat sám, lépe-hůře.

Drap

Jsou namyšlení a nekritičtí.

marci1

Individualisté ?

arygnoc

ale tu IDE o to, či ich prehlásenieje pravda alebo nie.
inak otázka postráda zmysel, lebo NEMÁTE podľa čoho usúdiť, či to je pravda alebo nie (tlčhuba vs. šikula).

Yggdrasil.

je pravda, že v konečným výsledku o to jde.
ale právě když nemám podle čeho soudit a nemůžu to vědět, jak toho člověka můžu vnímat, jak si ho označovat? právě na to se ptám.

arygnoc

no potom ostáva iba jedno – nechať sa prekvapiť.

bez pokusu, či to dokáže alebo nie, to nemožno posúdiť.