SanJay .

jak se řiká hlavním a ostatním částem písně?

myslim samozřejmě ty specifičtější názvy… sloku a refrén znám…!

Nejlepší odpověď
annas

V odkazech jsem našla toto:

" Každá píseň má několik základních částí. Některá píseň je je obsahuje všechny, ale také píseň, která neobsahuje žádnou z nich.. Většina písní dodržuje standardní strukturu, takže pokud chcete porozumět tomu, jak písně znějí, budete se muset tuto strukturu naučit.

Úvod – tato část písně je vždy na začátku. Někdy zní trochu jinak, než zbytek písně, může být pomalejší, rychlejší, nebo ji píseň nemusí vůbec obsahovat. Mnoho písní nemá žádný úvod, takže není nutné s ním vždy počítat.
Sloka – sloka je hlavní součástí písně. Většinou má o 50% více rýmů, než refrén, ale není to pravidlem. Každá sloka má stejnou melodii, ale jiná slova.
Refrén – refrén je část písně, která se vždy opakuje: jak text, tak melodie se nemění. Většinou je to nejchytlavější část celé písně.
Bridge – bridge je část písně, která se v některých písních vyskytuje, ale také to není pravidlem Většinou se nachází za druhým refrénem a zní úplně jinak, než zbytek písně. Bývá krátký (jeden nebo dva verše) a také často vede ke změně tóniny. atd."

http://cs.wiki­how.com/Jak-ps%C3%A1t-texty-k-p%C3%ADsn%C3%ADm

Anglický zdroj uvádí:
Verze
Refrén
Chorus – sbor
Pre-chorus
Climb
atd.

http://musiced­.about.com/od/ot­hermusicgenres/p/par­tsofasong.htm

Další odpovědi
gecco

A v jakém směru myslíš???

  • sloky a refrén
  • hlavní a vedlejší hudební motiv/y
  • kozatá pěnice a ´křoví´

…??
😁