huxa

Jak se řeší reklamace, pokud daná věc má i mechanické poškození?

Před pár měsíci mi spadl tablet, akorát se udělala menší pavučinka, vše jelo jak by mělo. Před dvěma týdny při tlaku na určité místo se začal obraz „dvojit“ a nebo spíše zčernala obrazovka. Včera se to velmi zhoršilo a už nefunguje displej vůbec. (resp. nepřenáší se do něj barvy, podsvícený je pořád, takže poznám, že je zapnutý). Osobně bych to na 100% viděl na špatný kontakt displeje s motherboard, což by se mělo vztahovat k reklamaci. Máte nějakou podobnou zkušenost? Měli by mi to uznat a opravit? (klidně bych se na to podíval sám, ovšem tablet nemá šroubky a s rozděláváním věcí, které mají jen nějaké plastové zoubky, nemám dobré zkušenosti.)

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím, že ti reklamace uznána nebude – prodejce/servis bude tvrdit, že k závadě došlo v souvislosti s mechanickým poškozením – můj odhad.

Další odpovědi
Alesh

Řešil jsem tu něco vzdáleně podobného, viz zdroj. řešil jsem to se svým právníkem a ten mi doporučil domáhat se navrácení peněz. Stav je ten, že jsem jim to donesl na krám a oni to poslali na centrálu, teď čekám na jejich vyjádření, jestli dostanou rozum či nikoli.
Hele a ten kryt nejde vyměnit, aby zkrátka jsi tam nepřišel s pavoukem, ale jen s tou závadou, co chceš reklamovat. V tomto případě ti budou určitě tvrdit, že to s tím souvisí a klidně i může, zkrátka jsi to tím spadnutím mohl načít a jen se to projevilo později. Znalecký posudek by musel prokázat opak, což bude tak, že tvůj může tvrdit, že nesouvisí a jejich posudek, že souvisí. Rozhodl by to pochopitelně případný soud. Můj laický odhad, s pavoukem to moc nemá smysl zkoušet reklamovat, pokud by šel „odstranit“, pak bych jim to donesl. Ale nemám zkušenost s dotykáči, takže tam to asi není tak jednoduchý jako u klasickejch, tj. nedotykáčů.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-zakonne-duvody-zamitnuti-reklamace

huxa

Alesh-Jde vyměnit, ovšem v servisu za to chtějí 1500Kč, byť bych jej určitě někde sehnal za pětistovku, tablet nemá jediný šroubeček, tudíž člověk musí přesně vědět, kde a jak zabrat, aby tam něco neutrhl.

Děkuji za odpovědi, zkusím to ještě pořešit přes mail s výrobcem, ovšem asi to dopadne koupením jiné značky.