cizrna

Jak se řeší přestupky u bezdomovců?

Do MHD nastoupí kontroloři jízdenek, prochází řekněme tramvají, hned u vstupu narazí na černého pasažéra, uloží mu pokutu. Následujíc dál narazí na bezdomovce, shodou náhod ma ještě platnou občanku, ale nemá práci, nemá ani peníze – je prostě bez domova. Jak řeší situaci dál? Jak mu uloží pokutu, když na ni nemá a možná ani nikdy mít nebude? A pokud jsou z toho důvodu imunní, není to nefér vůči ostatním pracujícím lidem?

Doplňující informace: Bezdomovce jsem nespočetněkrát potkala v MHD, ale nikdy ne ve chvíli, kdy tam byl i revozor.

Nejlepší odpověď
Kura

Bezdomovci uloží pokutu, kterou po několika letech doplní o penále až to udělá třeba 10 000 kč, ale protože bezdomovci není co zabavit a jsou v tomto případě na něj krátcí i policie i soudy, tak pokuta i s penále propadne do archivu, jako nevymahatelná.
Ano, jsou v tomto v nevýhodě ti hlupáci, kteří chodí do práce a za svoje peníze si kupují jízdenky, ale měnila by jste s bezdomovcem ?

Další odpovědi
cukrar

Jak se řeší přestupky u bezdomovců?
Jako u ostatních osob.
Nelze někoho zvýhodňovat, jen proto, že (je) není bezdomovec.