loosi

Jak se řeší nehody s chodci?

Myslím tím, když řidič srazí chodce mimo přechod? Nebo když půjde po přechodu, ale na červenou? V noci třeba nejsou chodci vidět občas vůbec a je jim to jedno,ale odnese to řidič:-(

Nejlepší odpověď
www

Vždy se řeší objektivně (nebo měla by) míra zavinění nehody chodcem a řidičem.
Z toho pak vyplyne trest pro jednoho a třeba i jiný trest pro druhého účastníka nehody.
Doplňuji:
Pokud ale není jednoznačně prokázána vina jednomu nebo druhému, většinou to rozhodne kvalitnější právník jedné nebo druhé strany k jejímu prospěchu.