milablond

Jak se řeší krádež FB a instagramového účtu veřejně známé osoby?

Nejedna se primo o celebritu, ale ten clovek je ve svem oboru dost znamy a potrebuje tyto ucty ke sve praci. Je jeste nejaka moznost, ze sve ucty dostane zpet?

Jak si ho muze vzit zpet???

Odpovědi
jáára

Většinou ty účty člověk dobrovolně odevzdá, aniž by si to uvědomil. Takže jaká krádež?

ivzez

Ano, šance je.
Facebookový účet si může vzít zpět sám (je to jednoduché).
Návod nezveřejním, protože by jej někdo mohl zneužít (nemíním
zdejší uživatele, ale kohokoliv, kdo by si jej přečetl).

Poté samozřejmě změnit heslo nejen pro Facebook,
ale i pro e-mail a pro všechny služby, k nimž byl zaregistrován
se stejným e-mailem.

Jistější by bylo si založit nový e-mail s novým heslem
a napojit jej na stávající služby.

U Instagramu nevím, tam bych poradila se obrátit na Helpdesk.

_________

Poznámka:
Člověk, který účty na sociálních sítích potřebuje
ke své práci, si je obvykle dostatečně zajistí.
Jinak je – jak píše Jáára – dobrovolně odevzdali.

Většinu útoků na tyto účty nepodnikají žádní hackeři,
ale lidé z nejbližšího okolí → většinou někdo, kdo dokáže
odhadnout heslo (nebylo správně nastaveno).