Stingo

Jak se řekne německy „ztracený hrob“? Das verlorenes Grab?

Nejlepší odpověď
quentos

záleží na tom, jestli chcete použít určitý, nebo neurčitý člen

s neurčitým ein verlorenes Grab,

ale s určitým das verlorene Grab (u „verlorene“ tentokrát -s nebude, po určitém členu v prvním pádě zůstává u příd. jména jen koncovka -e)
Doplňuji:
petra15: … verloren ale funguje i jako ztracený ve smyslu „odlehlý“, „zapadlý“…

Další odpovědi
petra15

Hrob se nedá ztratit jako penezenka, musís si najít jiné slovní spojení.

ivzez

Správně odpovídají oba – Quentos
z hlediska gramatiky i významu v němčině.

Petřina odpověď podle mne směřuje spíše k češtině,
v níž bych i já doporučila jiné spojení.

ivzez

Kdyby to někoho zajímalo:

https://natge­otv.com/de/das-verlorene-grab-des-koenig-herodes

https://www.go­ogle.cz/images?q=%22Das­+verlorene+Grab+des+­K%C3%B6nig+He­rodes%22&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&channel=fflb&gfe­_rd=cr&hl=cs&sa=X&o­i=image_resul­t_group&ei=702nU_HWDY­ahO6nVgMgG&ve­d=0CB8QsAQ

ivzez

Hrob se opravdu nedá ztratit.
Můžeme se setkat s tím, že byli lidé postupně pohřbíváni do dalších vrstev,
takže byly původní hroby překryty hroby dalšími.

Případně lze zapomenout, kde něčí hrob leží:
Nedávno takhle psal NG o „ztraceném“ hrobě krále Herodesa.
Hrob samozřejmě byl a je stále na stejném místě,
jen lidé zapomněli, kde leží …

Stingo

Tak jaké spojení by se na to tedy hodilo? Našla jsem na hřbitově zarostlý hrob německého vojáka, který padl za druhé světové války a nikdo už za ním nechodí…

ivzez

Zarostlý, zapomenutý, …