Rudík 12

Jak se řekne jednoslovně „kratší dobu“?

Delší dobu se řekne dýl (déle), ale jak se řekne, když je to kratší dobu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Krátce

Další odpovědi
annas

Neuvedl jste, kdy příslovce použijete. Záleží na kontextu, nedá se vždy použít tvar déle.

1. Tvary dýl nespisovně a déle se vždy nehodí. Trvá to déle než … Trvá to dlouho …
Chybně – Udělám to déle.

Příslovce déle se také používá i nesprávně ve významu přijdu déle = přijdu později. tedy za delší dobu.

2. Udělám to za kratší dobu – udělám to za nedlouho, dřív, rychleji atd.

Nassin

Cobydup. Nebo fčil.

led

zkrátka
krátkodobě

Ametyst

Dříve.

Midoc

nakrátko, chvilku.

paul1

Šupem

zjentek

shortly?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.