holka

jak se řekne blbec spisovně?

jak se řekne blbec spisovně, nebo to už spisovně je?

Odpovědi
alenka901

hlupák,idiot

Mopsička

Podle mě je to hlupák, ale blbec taky nepatří mezi sprostá slova, jsou přece horší né??

Nuk nuk

Spisovný je snad jen hlupák a možná (ač je to překvapivé) tupec.
Blbec, už dnes není sprostý, ale je nespisovný.Přesto jej například jeden z nejnovějších překaldů bible používá.
Idiot je původem spisovný ba dokonce odborný výraz, ale bylo to označení člověka na konkrétním stupni mentálního postižení. Dnes se už v odborných textech nepoužívá, protože je používán spíše jako nadávka. Rozhodně to ale není synonimum pro blbce.

anonym

Negramota taky třeba..

nonnel

Blbec je spisovně. Je to i ve slovníku.