Lgee

Jak se řekne bilion anglicky?

Jestliže anglicky je miliarda bilion a hned po tom následuje trilion a jak se tedy řekne ten bilion?

Odpovědi
Psychotic

Trillion.

Většina evropských zemí používá tzv. dlouhou číselnou škálu, kdy milion je 1.000.000¹, bilion je 1.000.000², trilion 1.000.000³ atd. a místo mezi nimi je vyplněno -ardami.

Anglicky mluvící země používají tzv. krátkou číselnou škálu, kde miliardy, biliardy atd. z jazyka vypadly (sice technicky existují, ale nikdo je nepoužívá) a prostě se postupuje po tisících.

Stejně čísla nad (náš) bilion skoro nikdo nepoužívá – obvykle se to říká deset na dvanáctou, deset na patnáctou atd…