Kelt

Jak se řekne anglicky Já ti ukážu!?

Myšleno tak, že někdo někomu něco nepěkného udělal a ten druhý řekne: No počkej, já ti dám, já ti ukážu.
Určitě to není I show you resp budoucí čas. Tak díky předem.

Odpovědi
quentos

Kde berete tu jistotu, že to tak není? Ono to tak totiž je :{)> „I'll show you!“

(… a kdybyste chtěl „jen počkej“, i to je podobné našemu – „just wait!“)

(pro ověření stačí otevřít jakýkoli frazeologický slovník).

Kepuč: ne, to rozhodně není „mistake“, je to jen jiný způsob, jak říct to, co jste napsal vy.
Otevřel jste ten slovník?
(Btw jednoslovné zvolání „chyba“ taky není „mistake“, tak tady nemachrujte.)

Lukáš Rusek

Show you!

Kepuč

Mistake

You will pay for that