zjentek

jak se psem natrénovat, aby na povel dělal mrtvého?

Doplňuji:
medulienka: no jo, my si hrajem i když spíme, ale jak ji naučit, když na ni namířím třeba ruku a řeknu „prásk“, aby sebou práskla naznak? Jinak psi to uměj zahrát dobře- demonstrativní video:
http://www.am­k.to/videa/nej­novejsi/detail/8553/

Nejlepší odpověď
Medulienka

Je potřeba hlavně učení hrou.
Doplňuji:
Vlastně by se psi měli učit hrou pořád i v případě povelů.
http://www.ha­fici.cz/vycho­va-a-vycvik-psa-2/vycvik-psa-hrou-12434/

Zdroj: http://www.cz-pes.cz/diskuse/1_9825_0­.html

Další odpovědi
anonym

To jsem naučila naši nebožku jezevčici Sisi, to jsem ale neměla ještě o kynologii ani páru, zkoušela jsem to na piškotku, když jsem si s ní hrála, tak nejdřív jsem ji naučila lehni, když to už uměla, tak jsem ji chvíli držela rukama, když se chtěla zvednout a když tak zůstala, zas dostala pochvalu – piškotek, pak jsem se od ní vzdálila na pár kroků, když se pohnula, tak jsem nej řekla „lehni“, a upravila jsem jí polohu, aby to dělala správně, ale ona byla chytrá, nebylo s ní tolik práce, když něco děláš dokola, nakonec to pochopí, je to spíš pro pobavení, já cvičím, aby pes zůstal na místě, lehnul a čekal, takže třeba v lese mu řeknu sedni,lehni, zůstaň, a on prostě čeká a ani se nehne, můžu jít nevím jak daleko a je pořád na jednom místě, protože mi důvěřuje, ví moc dobře, že mi může věřit a proto klidně čeká.

Konan-Pain

Učila jsem to mojí Jackie tímto postupem:
Dala jsem jí povel na ležení – podala pamlsek a pochválila aby si to nespojila s „umřením“. Pak jsem nad ní udělala pamlskem oblouček a donutila jí tím spadnout na bok – klikla a odměnila. Takhle jsem to udělala několikrát a poté přidala povel „Mrtvola!“ – klikla odměnila až jsem nad ní přestala dělat obloučky s pamlskem a říkala jen povel. Poté jsem jí naučila Mrtvolu i v ruce. :)