Jak se průmyslově krájí sýry, salámy, maso, aby jsi to mohl člověk koupit už vakuovaný a naporcovaný?

Nejlepší odpověď
baghira

Co se týká salámů, tak moderní výrobní linka se skládá z krustovačky (tam se salám povrchově zmrazí, aby při řezání držel tvar), pak je nářezový stroj, který dělá plátky a ukládá je do vaniček, balička která to zavaří fólií, průběžná váha z detektorem kovů, která to zkontroluje a třídička, která to poskládá do kartónů. Všecko automaticky, bez doteku lidské ruky. U sýrů počítám, že to bude zhruba podobné. Maso se opracovává a dává do vaniček ručně, zbytek opět obstará automat.

Další odpovědi
Drap

Velké řezačky, nakrájí se, několik plátku se dá na folii, zváží, současně se tiskne štítek, vakuově uzavře. Jsoun na to celé balící linky, ale i tak je tam hodně ruční práce.

hanulka11

běží to na lince stroje krájí , váží a hned běží dál kde se vše balí bez doteku lidských rukou