slavets

Jak se prosím vypočítá…?

Jak se prosím vypočítá povrch válce, jestliže průměr podstavy válce je 28cm a jeho výška 12cm? Děkuju

Nejlepší odpověď
chudst

Podstava krat vyska.

V=pir2v
V=3,1414212
V=cca 7385cm3 = 7,4 dm3.

(Hodne jsem zaokrouhloval. Za pi si dosadte klidne presnejsi hodnotu a )
Doplňuji:
AU, PARDON. To byl objem, ja si to spatne precetl.

Povrh:
S=2pir*(r+v)
S=23,1414*(14+12)
S=cca 2285 cm2 = 22,3dm2

(Hodne jsem zaokrouhloval. Za pi si dosadte klidne presnejsi hodnotu a vysledek taky zaokrouhlete dle vasi pozadovane presnosti.)

slavets

Děkuji, ale takhle sem to přesně počítala a výsledek by měl být 2 286 cm2..:// Už v tom uplně plavu..:(

chudst

Joo, oba jsme to totiz pocitali blbe XD My pocitali objem, ne povrch :) Vypocet pro povrch jsem doplnil.