Mirdas

Jak se projevuje u nohou zhroucení klentby ?

Samozřejmě návštěva ortopeda je nejlepší odpověď, ovšem pro informovanost jak to vzniká a dá se vůbec léčit ?

Nejlepší odpověď
gecco

Jak to vzniká? – může jít o vrozenou vadu, nedostatečný pohyb dítěte během vývinu, nadváha, nevhodná obuv…
Jak to vypadá? – ploché nohy, vbočené kotníky, někdy až vbočená kolena…
Léčení? – nejčastější jsou vložky (vhodná obuv), pomáhá i ´správná´ chůze (rovnoběžná chodidla), rehabilitační cviky, ale např. i chůze bosky po nerovném povrchu..

Další odpovědi
pusinka50

Zhroucení klentby nártu nohy, tzv. ploché nohy, poznáš i podle bolesti, kterou přináší delší stání na nohou či delší chůze. Záleží na míře zborcení, bolesti mohou nastat po 1 hod, po 2 hod či po 3 hod těchto „aktivit“. Pomoc přináší vložky do bot, které by měly být ale zhotoveny na míru nohou, což ti změří ve zdravotnických potřebách, ale je to dost drahá záležitost. Nebo aspoň vhodná obuv, která svými vložkami podporuje podpoření nártů (např. Daichman). Tato obuv je vždy dražší, než běžná obuv