Menous

Jak se projevuje profesní deformace v praxi? Zažili jste něco podobného?

Že vám práce nadměrně vstupuje do osobního života. Co si pod tím konkrétně představit a máte nějaké příklady?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Projevuje se to tak, ze treba manager ma doma managerske manyry, ucetni kontroluje doma ucty a ucitel(ka) neustale nekoho poucuje nebo vychovava.

Další odpovědi
elkon

Není to nic složitého, ani nadměrného. Pouze si více všímám věcí a zařízení, které souvisí s elektrotechnikou.

Rokio

Tak jako se například projevuje u psychiatra Chocholouška.

U mě se například projevuje tak, že píšu čas po čtvrt hodinách, například když někam jdu a dávám oznámení.

Ametyst

Hlavně některé učitelky jsou posedlé organizovat druhým život. Železničáři jsou zase dobří v plánování cest a výletů, mívají jízdní řád v hlavě, a v záloze plán B, C, i D. Řidiči bývají vzornými chodci, protože vědí, co obnáší neustále brzdit, a předvídat chodce na vozovce.

quentos

Jako učitel a korektor okamžitě odhalím chybu, ať už je kdekoliv, a mám tendenci lidí opravovat. Nedokážu v klidu číst např. články např. na Novinkách, protože mě vytáčí – co článek, to chyba…