redy

Jak se projevuje otrava krve?

Jeden šlápne na rezavej hřebík, a krom toho, že to bolí jako swiňka, to poznám jak?
Noha je žlutomodročer­venozelená…
🙂 děkuju

Nejlepší odpověď
Drap

Od rány bývá znakem většinou červený znak směřující od rány srdci. Otrava krve je způsobena bakteriemi, proto jsou většinou příznaky otravy vysoké horečky, zčernání rány a podobně. Pokud jsou takovéto nějaké komplikace je nanejvíš vhodné vyhledat lékaře. Neni to žádná legrace.
Propíchnutá noha rezavím hřebíkem může způsobit otravu krve, ale také se může zahojit sama od sebe bez problémů. Pokud je to stále bolestivé a výrazně okolí změní barvu , je čad jít k doktorovi.

Další odpovědi
Dochy

Za otravu krve nemůže rezavej řebík, ale bakterie, které se na něm mohou držet (zvlášť pokud byl v zemi nebo nějakým hnijícím materiálu).

Pokud Ti noha hraje všema barvama, ev. máš navíc horečku, otoky, těžko se Ti dýchá apod. je dobře se o dalším postupu radit na internetu. Třeba Ti během několika příštích týdnů někdo stanoví diagnózu a vyléčí Tě homeopatickou kuřecí polévkou.

gecco

…„žlutomodročer­venozelená“…
No – nejvyšší čas vyrazit k doktorovi – a možná tě hospitalizují, tak to předem sděl okolí – šup šup…
Sepse není žádná sranda…
😉

Jiří Bohumil

Pokud nejde pouze o diskusní otázku, šprtej na chíru do nemocnice. Máš velký předpoklad že ji můžeš mít. Nutno okamžitě nasadit antibiotika a provést chirurgické vyčistění rány. Určitě to neodkládej, postup otravy je rychlý!

zjentek

To jeden nemusí šlapat na hřebík, často se to pozná i obyčejným alkohol testerem ;)

Pokud máš poranění končetiny a dostane se ti „tam“ nějakej moribundus, tak od toho místa zranění ti nejspíš začne černat žíla (hlavní tah) směrem do zbytku těla.
Většinou pak tu končetinu amputují „po to černý“, aby se nerozlízalo dál, takže jakýkoliv „podebrání“ čehokoli je třeba sledovat a podchytit v začátcích, nic nepodcenit a okamžitě jednat, ať máš nohy krásný a hlavně nějaký, ať tam máš ;)

briketka10

Asi jsi tady ještě nepůsobila.
Já to tu jednou psala, že tu otravu jsem měla z nových bot.
Udělal se mi puchýř nenapadlo mě nic jinýho, že si ho píchnu
jehlou. A hned se mi do něj zanesla špína. Nohu jsem měla,
jako bramboru oteklou, pak fialovou. Do boty jsem se nevešla.
Volala jsem kámošovi, jestli by mě doprovodil na pohotovost a
otrava byla na světě. Puchýř propíchli. Mezi palcem a ukazovákem
se dávala drenáž Brr.. to bolelo a obinadlo se smradlavým višňovým
obkladem a odešla jsem s berličkami do podpaží. Ještě, že tak
na takové jsem byla zvyklá z nemocnice. Kámoš mě doprovodil
domů. Něco mi pak nakoupil, ale já v pondělí odjela k rodičům
do Pardubic.