Kelt

Jak se projeví výbuch ropného střediska na cenu pohonných hmot v České republice?

Novinky zase zabodovaly https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/obri-vybuch-otrasl-nejvetsim-mestem-ropne-diktatury-zranenych-jsou-stovky-146032#dop_ab­_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=zpra­vy.sznhp.box&dop_req­_id=uYDUdlEuT­ge-202103081333&­source=hp&seq_n­o=4&utm_campa­ign=&utm_medi­um=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
A tak se ptám, jak to ovlivní cenu pohonných hmot u nás? Já nejsem řidič, tak nevím. Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Ten nadpis článku byl zvolen poněkud nešťastně a je zavádějící. Ten výbuch s ropou nemá nic společného, bouchl tam muničák. Ale i kdyby se jednalo o ropu, na ceny ropy a PHM by to nemělo žádný vliv. Takové výpadky se stávají poměrně často a ostatní producenti ropy díru na trhu rychle a rádi vyplní.

Pepa25

Nijak. Podíl Rovníkové Guiney na celosvětové produkci je cca 1 promile …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.