rklomoz

Jak se projeví požití Tisu?

Jak se projeví požití Tisu? Dá se postiženému pomoci a jak?

Nejlepší odpověď
anonym

Jak se projevuje otrava tisem červeným – příznaky, projevy, symptomy

obvykle způsobeny taxiny

účinkují již po 20–30 minutách – rychle vstřebatelné trávicím traktem

smrt nastává do 2 hodin

smrtelná dávka: 50g jehličí

závrať

nevolnost

bolesti břicha

nadměrné slinění

zvracení

průjmy

rozšíření zornic

ospalost

bezvědomí

snížení krevního tlaku

smrt způsobena zástavou srdeční činnosti a zástavou dechu

poškození jater

Zdroj: http://www.priznaky-projevy.cz/otra­vy/tis-cerveny-otrava-tisem-cervenym-priznaky-projevy-symptomy

Další odpovědi
anonym

Z toho červeného… už ani nevím, jak se to jmenuje, se dělají marmelády. Postiženému se dá pomoci tak, že se mu dá ostrý nůž na krájení chleba a tupý nůž na mazání marmelády.

Pozření jedovatých částí je konečná a duše vystupuje. Víc ve zdroji.

Zdroj: http://zdravi­.e15.cz/clanek/ses­tra/intoxikace-tisem-cervenym-467703

cochee

Ahmed: pozření ČEHOKOLI včetně pitné vody (!) je konečná a duše vystupuje. Záleží pouze na spořádaném množství.