Voton

Jak se projeví nedostatek čipů v automobilovém průmyslu?

Čekáte nějaké přímé dopady? Děláte zásoby?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Už se projevuje: automobilky pozastavují výrobu některých modelů a hromadí se jim nedodělky.
Na běžné spotřebitele do dopadne delšími dodacími dodávkami objednaných aut („zásoby“ moc nedávají smysl – pokud nejste dealer aut)

Další odpovědi
Ametyst

Automobilky mají problémy. Parkují svá vyrobená auta už i na královéhradeckém letišti. To je cena globalizace a nesoběstačnosti, do které nás i EU dostala. Všechno se nesmyslně vozí přes půl světa, ale pak se kecá o ekologii.

radomitzwak

Snad ten nedostatek čipů nesouvisí s očkováním :)

honza19hk

Třeba tak, že hradeckém letišti stojí odstaveno asi 2 tisíce nových škodovek do kterých chybí díly.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Ametyst: Just-in-time je systém došlý z Japonska, to nemá s EU nic společného. Globalizace způsobila, že je v podstatě jediný model – ale samozřejmě má problém, pokud se něco stane.