England1522

Jak se prohlásit šlechticem?.

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku jsem odpovídala.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-v-cesku-ziskat-slechticky-titul-jak

Aristokratické tituly udělené v českých zemích nejsou platné, byly u nás zrušeny zákonem 61/1918 Sb.

Více v odkazu

http://www.aris­tokracie.cz/for­tes-fortuna-adiuvat/

Můžu dnes ještě nějak získat šlechtický titul? Můžu se stát princeznou?

Teoreticky ano, když se vdáte a vezeme si Vás za ženu nějaký princ. Těch je na světě víc, než si myslíme, protože panovnické rody mezi sebou nerozlišují vládnoucí a dříve vládnoucí stav, takže např. i členové naší panovnické rodiny mají všichni titul český princ, česká princezna i když nevládnou. Princové jsou ale také například Lobkowiczové nebo Schwarzenbergové. Nicméně pravděpodobnost je i zde opět nízká, i když ne úplně nemožná.

Co se týče obecně zisku šlechtického titulu, tak ten lze získat opravdu pouze od panovníka povýšením. Ženy mají navíc ještě možnost sňatku se šlechticem, ale ne vždy se titul vztahuje i na manželku

http://koruna­ceska.cz/index­.php/napsali-o-nas/257-ceske-kralovstvi-trva

Další odpovědi
Lucijej

To nelze.

Žena se může stát šlechtičnou tak, že se za šlechtice provdá, ale obráceně to už nefunguje.
„Muž ženu šlechtí, žena muže nikoli. Tedy provdá-li se za muže se šlechtickým titulem, získá titul sňatkem, avšak opačně to nefunguje. Navíc pokud si žena s titulem vezme nešlechtice, o svůj titul sama přichází. Ona i její potomci.“

Do šlechtického stavu povyšuje královna, takže by ses mohl v Británii o to zkusis zasloužit. Ale i to má háček: Pokud se našinci podaří na seznam Alžběty II. dostat, může být pasován na rytíře, ale titulem Sir se honosit nesmí. To se stalo i americkému miliardáři a filantropovi Billu Gatesovi. Královna ho jako jednoho z mála cizinců pasovala na rytíře, čímž si za jméno připsal CBE (zkratka anglického titulu Rytíř Řádu britského impéria), ale nechat se oslovovat Sir nemůže. Britské regule říkají, že tento titul smí být přiznán pouze občanům Velké Británie a Commonwealthu. Tím se liší britský aristokratický systém od šlechtických titulů udělovaných v jiných zemích, kde ten plný může být přiznán i cizinci.
Pro titul můžete ještě vyrazit ke královské rodině do Dánska, Kambodže (titul Okhna), Lichtenštejnska (kníže uděluje čestné aristokratické tituly) nebo na Filipíny.

Zde je uzákoněn titul Sir pro Rytíře Řádu Dr. Josého Rizala, který je rozšířen po celém světě a je oficiálně uznáván – pro ty, kteří jsou ale registrováni přímo na Filipínách.

Český lékař MUDr. Leoš Středa je právě díky tomuto řádu od roku 2008 šlechticem. Ovšem nezaměňovat, rytířských řádů existuje spousta – i falešných. V Česku se k nim řadí Řád blanických rytířů či Řád sv. Konstantina a Heleny.

Máte pocit, že modré krve dosáhnete jen transfuzí? Bohužel, doba se změnila. Můžeme doporučit získat společenskou prestiž jinak – vyjadřovat se jako šlechtic, jednat jako on, studovat šlechtické rody, jezdit po hradech a zámcích, nechat se doma od těch, kteří to skousnou, oslovovat Jasnosti…

Zdroj: http://kvety.ka­fe.cz/zaujalo-nas/2011/11/1­8/clanky/chce­te-byt-slechticem-muze-byt-jen-musite-vedet-jak-na/

Damiana

Jednoduše. Kup si kousek půdy (1 m2) ve Skotsku a máš právo používat titul Lord (nebo Lady:-).
Odkaz dávat nebudu – aby to nebyla reklama, ale stačí si zadat do Google: Staňte se lordem – a máš to:-)

Bramberg

Není to jednoduché a nelze toho, v plném rozsahu, dosáhnout legálně v ČR (byť i v ČR jisté možnosti jsou). Neprobíral bych to tady „na fóru“. Ozvěte se mi, prosím, raději na bramberg@seznam.cz …