Avatar uživatele
Pokročilý

Jak se prohlásit šlechticem?.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Na otázku jsem odpovídala.

http://www.odpovedi.cz/…
-------

Aristokratické tituly udělené v českých zemích nejsou platné, byly u nás zrušeny zákonem 61/1918 Sb.

Více v odkazu

http://www.aristokracie.cz/…
----

Můžu dnes ještě nějak získat šlechtický titul? Můžu se stát princeznou?

Teoreticky ano, když se vdáte a vezeme si Vás za ženu nějaký princ. Těch je na světě víc, než si myslíme, protože panovnické rody mezi sebou nerozlišují vládnoucí a dříve vládnoucí stav, takže např. i členové naší panovnické rodiny mají všichni titul český princ, česká princezna i když nevládnou. Princové jsou ale také například Lobkowiczové nebo Schwarzenbergové. Nicméně pravděpodobnost je i zde opět nízká, i když ne úplně nemožná.

Co se týče obecně zisku šlechtického titulu, tak ten lze získat opravdu pouze od panovníka povýšením. Ženy mají navíc ještě možnost sňatku se šlechticem, ale ne vždy se titul vztahuje i na manželku

http://korunaceska.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To nelze.

Žena se může stát šlechtičnou tak, že se za šlechtice provdá, ale obráceně to už nefunguje.
„Muž ženu šlechtí, žena muže nikoli. Tedy provdá-li se za muže se šlechtickým titulem, získá titul sňatkem, avšak opačně to nefunguje. Navíc pokud si žena s titulem vezme nešlechtice, o svůj titul sama přichází. Ona i její potomci.“

Do šlechtického stavu povyšuje královna, takže by ses mohl v Británii o to zkusis zasloužit. Ale i to má háček: Pokud se našinci podaří na seznam Alžběty II. dostat, může být pasován na rytíře, ale titulem Sir se honosit nesmí. To se stalo i americkému miliardáři a filantropovi Billu Gatesovi. Královna ho jako jednoho z mála cizinců pasovala na rytíře, čímž si za jméno připsal CBE (zkratka anglického titulu Rytíř Řádu britského impéria), ale nechat se oslovovat Sir nemůže. Britské regule říkají, že tento titul smí být přiznán pouze občanům Velké Británie a Commonwealthu. Tím se liší britský aristokratický systém od šlechtických titulů udělovaných v jiných zemích, kde ten plný může být přiznán i cizinci.
Pro titul můžete ještě vyrazit ke královské rodině do Dánska, Kambodže (titul Okhna), Lichtenštejnska (kníže uděluje čestné aristokratické tituly) nebo na Filipíny.

Zde je uzákoněn titul Sir pro Rytíře Řádu Dr. Josého Rizala, který je rozšířen po celém světě a je oficiálně uznáván - pro ty, kteří jsou ale registrováni přímo na Filipínách.

Český lékař MUDr. Leoš Středa je právě díky tomuto řádu od roku 2008 šlechticem. Ovšem nezaměňovat, rytířských řádů existuje spousta - i falešných. V Česku se k nim řadí Řád blanických rytířů či Řád sv. Konstantina a Heleny.

Máte pocit, že modré krve dosáhnete jen transfuzí? Bohužel, doba se změnila. Můžeme doporučit získat společenskou prestiž jinak - vyjadřovat se jako šlechtic, jednat jako on, studovat šlechtické rody, jezdit po hradech a zámcích, nechat se doma od těch, kteří to skousnou, oslovovat Jasnosti…

Zdroj: http://kvety.kafe.cz/zaujalo-n as/2011/11/18/clanky/chcete-by t-slechticem-muze-byt-jen-musi te-vedet-jak-na/


Avatar uživatele
Zlatý

Jednoduše. Kup si kousek půdy (1 m2) ve Skotsku a máš právo používat titul Lord (nebo Lady:-).
Odkaz dávat nebudu - aby to nebyla reklama, ale stačí si zadat do Google: Staňte se lordem - a máš to:-)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1031
Zlatý annas 949
Zlatý quentos 889
Zlatý mosoj 566
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 513
Zlatý marci1 509
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.