Lucijej

Jak se přišlo naslovní spojení „sakumprdum“?

Nejlepší odpověď
anonym

Dvojslova : Sakum-prásk (také sakum-pikum, sakum-prdum) – z něm. Sack und Pack ve významu „se vším všudy“, doslova pytel a balík.

Zdroj: internet

Další odpovědi
annas

Vedle výrazů sakumprdum a sakumperdum se v češtině objevují či objevovaly i výrazy sakumpak, sakumprásk, sakum pikum, sakum pakum a podobně. Etymologie těchto výrazů je však velice prostá – (podle Českého etymologického slovníku Jiřího Rejzka) jde o obměny německého (mit) Sack und Pack (tj. „se vším všudy“, doslova „s pytlem a balíkem“).

Otázka byla položená.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-sakumprask