Zacheus

Jak se připravuje ilustrovaná okurka?

Několikrát jsem na zmínky o tomto pokrmu narazil v soudničkách z 20. a 30. let minulého století, ale google mi žádný recept neporadil, jen mi vyplivl pár kreslených okurek.

Odpovědi
Justin1

Asi tak, že se nakreslí nebo se namaluje. V povídce „Mezinárodní soutěž jedlíků“ od Šimka a Grossmanna taky rodina kvůli chudobě sedávala u stolu nad nakreslenou večeří.

pepans

Je třeba dívat se do dobových zdrojů. Recept na studený předkrm nazvaný ilustrovaná okurka uvádí kuchařka „Jak se vaří u Šroubka?“, 1935/2008, na s. 187. Nalezeno Googlem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.