Školníšprtka

Jak se připravovat na příjmací zkoušky na šestileté gymnázium? Jak se připravovat?

Dobrý den,

Chtěla bych poradit,jelikož jsem příjmačky nikdy nedělala.
Prosím poraďte jak se připravovat? Jak jste se připravovali Vy? (Klidně v deváté třídě)
Jak je zvládnout? Jak se popřípadně vyrovnat s tím že jsem nebyla přijatá?

Děkuji moc Všem za jakoukoliv radu.

Nejlepší odpověď
annas

Rozklikni si odkaz, v archivu je na toto téma několik opakujících se otázek, tedy i doporučení,

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20se%20p%C5%99i­pravovat%20na%20p­%C5%99ij%C3%AD­mac%C3%AD%20zkou­%C5%A1ky

Vím, že situace kvůli koronaviru je těžší, jinak stačí znát učivo, které probíráte ve škole.

Vyzkoušej si testy, kterou jsou na netu. Pokud ti není něco jasné, zamysli se nad úkolem – proč tomu nerozumíš, snaž se to vyřešit sama, v krajním případě požádat o radu atd.

https://priji­macky.cermat.cz/me­nu/testova-zadani-k-procvicovani/tes­tova-zadani-v-pdf/sestilete-obory-matematika

https://priji­macky.cermat.cz/me­nu/testova-zadani-k-procvicovani/tes­tova-zadani-v-pdf/sestile

Více v celkovém odkazu

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=testy+na+šes­tileté+gymnázi­um+
--

Neříkej si, že nebudeš přijatá, ale věř si, že testy zvládneš. Máš i další možnost – můžeš dokončit ZŠ a pak zkusit na čtyřleté gymnázium.

Další odpovědi
autacek

Připravuj se nejlépe průběžně, šprtáním. Jinak dost často jsou k dispozici příklady příjmaček z minulých let, tedy zkus si to takto nanečisto a v čem máš slabiny, to dopiluj.

JsemVegan32

Zkoušej si třeba testy z jiných let. Uč se jak testy vypadají a jak odpovídat či co dělat když nevíš. Uč se o něco napřed než ve škole ale taky záleží na tom co v testu bude takže je zbytečné učit se půl roku něco co ani v testu nebude. Když tě nepříjmou tak se zamysli jak by ti gymnázium uškodilo nebo spíš co by se ti nelíbilo co by pro tebe nebylo výhodné. Např. by si musela daleko dojíždět, ztratíš jedinečné přátele, na práci kterou si vybereš gymnázium nebude třeba potřebné. Neříkám tím že je gymnázium zbytečné. Navíc pokud to nedáš v 5 třídě máš ještě šanci v 9

ivzez

Ber ty přijímačky jako „zkoušku nanečisto“.
Když to nevyjde, získáš aspoň zkušenost, kterou zúročíš při přijímačkách z devítky.
A když to vyjde, můžeš slavit.

Připravuj se stejně jako do školy, navíc se zajímej o vše kolem sebe.
Počítej s tím, že že se u zkoušek mohou objevit věci, které nebudeš znát
ze školy. Hodně čti, podívej se i do učebnic vyššího ročníku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.