Marky Stark

Jak se připravovat na Olympiádu v českém jazyce?

Příští rok bych si chtěla vyzkoušet Olympiádu v českém jazyce, konkrétně v kategorii 8.,9. třída. Jak bych se měla připravovat, pokud jsem ještě nikdy na žádné olympiádě nebyla? Znáte nějaké stránky kde jsou rozšířená cvičení z češtiny?

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba, abyste ovládala vše, co do mluvnice patří – nejen pravopis, tvoření slov, skloňování, časování, rozbory, významy slov atd.

Při stylizaci slohové práce nápad, rychlost, slovní zásoba aj.

Co si připravit, se nedá říct.

Ale našla jsem vám odkazy na starší olympiády. Projděte si a uvidíte, co by vás čekalo.

http://znv.nid­v.cz/talentcen­trum/souteze/o­lympiada-v-ceskem-jazyce/zadani-a-reseni-jednotlivych-kol-ocj-dle-rocniku

Procvičování gramatiky
https://www.go­ogle.cz/search?q=proc­vi%C4%8Dov%C3%A1n%C3%AD+­mluvnice&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&e­i=lKc7WdO1LIW­BX4Gqnwg#q=proc­vi%C4%8Dov%C3%A1n%C3%AD+­gramatiky+%C4%8De%C­5%A1tina

Další odpovědi
kesim

Olympiády z různých předmětů jsou pro ty nejlepší z nich. Pokud nedostaneš žádný přípravný text, nemá cenu se připravovat.