ajtopo

Jak se připravit na první pohovor?

Je mi 16 a jdu na první pohovor, jde o poloviční úvazek na programátora v IT firmě. Jak se připravit? Co na sebe, když jde o IT (chodí se tam klidně v teplákách, což je trochu moc i na mě)?

Doplnění:
Zatím jsem žádný HPP neměl, jen nějaké DPP, co jim mám říct, když se budou ptát, co jsem dělal předtím?

Nejlepší odpověď
gecco

Co na sebe – je mezi ajťáky fakt skoro jedno – takže něco, v čem normálně chodíš do školy a cítíš se v tom dobře. Samozřejmě čisté…
Čisté i boty, nehty, uši…
😉
Co sebou – nepotřebuješ dohromady nic (předpokládám, že nějaké CV či profil už jsi poskytl), jen si připrav nějakou svou práci a k ní vysvětlení, ozřejmení (netuším, co děláš – takže návrh projektu, návrh DB, analýzu problému, hotový program…; zdroják neber – to nikdo číst nebude).
Hlavně vypni aspoň zvonění telefonu a vyplivni nebo spolkni žvýkačku.
😉
Zjisti si, čím se daná firma zabývá, v čem je silná a kde má naopak slabší stránky.
A rozmysli si:

  • proč se o tu práci ucházíš (kromě peněz)
  • proč jsi zrovna ty tím největším přínosem pro firmu/tým
  • jaké jsou tvé silné stránky, přednosti (ale nepřeháněj)
  • v čem jsi slabší (to už vůbec nepřeháněj)
  • buď klidný a přiměřeně sebejistý (nejde o život)

😉
A dobře se na to vyspi – ať ti to myslí…
😉
_____________­_______________________
Předpokládám, že programuješ (když se ucházíš o práci programátora) nebo něco v tomto oboru – takže nějaký dosavadní projekt – třeba školní, zájmový…
😉