22aa

Jak se připojit k internetu na nokii 3120, než přijde kabel DKU-5?

Dobrý den.
Prosím vás nevíte jak se dostat na google atd. na nokii 3120?
Mám integrovaný prohlížeč a mně to píše: Spojení ztraceno, opakujte.
Prosím nevíte jak se mám dostat na net na nokii 3120?
Mám dostatek dat, signálu a kreditu. A můj mobil si myslí, že bych neměl kredit.
Děkuji. Vaše 22aa.

Odpovědi
Mc Merkurion

… tvůj mobil především neví, co to je internet, tak to holt svádí na kredit … ale za to tam máš určitě hada …

Pepa25

Používal jste na tom telefonu vůbec někdy internet? Tehdy (po přemomu století) byl snad přístup na web ještě pomocí WAP …

Zdroj: https://www.t-mobile.cz/dcpu­blic/Nastaveni_No­kia_3120.pdf

anonym

Ten prehistorický telefonní aparát je pro dnešní internet naprosto nepoužitelný. Kupuješ neuvěřitelné staré vykopávky (dobře, chápu snad je za tím spořivost a v tom případě to je naprosto v pořádku) ale jak od takových střepů vhodných jenom k telefonování a posílání sms můžeš očekávat, že budou schopny pracovat s dnešním internetem a přehrávat fullHD filmy ? Ten starý křáp se nebude ani schopen spojit pomocí šifrovaného https protokolu natož aby otevřel čitelně nějakou stránku prohlížečem co ani netuší co je html5 a css3. To si holt budeš muset maličko připlatit a koupit nějaký levný android telefon, jinak to prostě nepůjde viz https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/f:2479:1­01172;p:-2000/

elkon

Zase už blbneš.

anonym

Přesně jak píše pepa25, v éře tvého telefonu se mobilní web stavěl nad protokolem WAP (vypadalo to nějak takto https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Wireless_Ap­plication_Pro­tocol#/media/Sou­bor:Wap-wikipedia-en.png ) a ta éra je dávno pryč a WAP už dnes nikdo nepoužívá. Ten telefon nebude schopen zobrazit prakticky žádný web. Daleko větší komplikace pro něj bude HTTPS a nové autority které certifikáty poskytují (hlavně tedy nová LetsEncrypt, kterou tvůj telefon vůbec nebude znát a tak odmítne připojení na každý takový zabezpečený server, neotřevřeš v tom až na nepatrné výjimky téměř nic) … ale na to ses mohl samozřejmě zeptat dřív než si to koupil a pak bys třeba vědět včas že takový telefon nesplní tvé požadavky.

22aa

Jenže když jsem byl malej tak mi táta koupil hračky (starý křápy z 50 let)

22aa

Dostal jsem ho od pana učitele. A dku5 půjde ten datový kabel? Mě tam psali že jo. na živě.cz a levný sračky který jsou pomalý a stajujou vietnamský viry neberu a když chci přehrát něco z vhs tak video je na půl displeje ale ne na celym. půjdou tam jenom hd filmy které se mi nelíbí.

22aa

A nevím jakej film pustit ve škole po rozbití telefonu. Tom a jerry letí na mars nebo co?