FlAsh_7

Jak se připisují dividendy?

Dobrý den, ohledně dividend a pravidlech ve vyplácení vím teoreticky hodně, ale stále mi jedna věc vrtá hlavou. Když si u brokera zakoupím nějaký dividendový titul a dostanu dividendu, připíše se mi u brokera na účet automaticky? A to samé i se zahraničními dividendami?

Odpovědi
Pepa25

Záleží na rozhodnutí emitenta, resp. jeho valné hromady či představenstva (podle pravomocí).