Misa503

Jak se přepíná klávesnice na ě, š, č, ř, ž, ý, í a a podobně

Dobrý den. Najednou mi přestala psát písmenka : ě,š,č,ř,ž …

Když jsem chtěl napsat některá z těchto písmenek na horní řadě klávesnice, tak se mi psaly ty znaky co jsou nad písmenkama, tedy místo ě se napsala 2 , š = 3, č = 4, ž =6 atd.

Asi jsem omylem něco musel někde zmáčknout. Nevím čím se to přepíná. PC jsem restartoval a PC mi již píše správně.

Mám tu klasickou bílou klávesnici ( Samsung ) na stolním počítači Win 8, Mozilla Firefox.

Prosím o radu – čím se to stalo, abych si dal příšte pozor a nemusel PC restartovat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

stisknu levý Alt, držím ho a klepnu do levého Shiftu. Též lze kniknout na „EN“ vpravo na liště a změnit na „CS“

Další odpovědi
anonym

Levý Alt + Shift.