dobytek007

Jak se pravěcí lidé dozvěděli, jak se rozmnožovat ?

?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka " Jak lidé zjistili, že sex „dělá“ dítě, vyhrála v r. 2012 v Explainer otázku, na niž nejde přesně odpovědět.

Antropologové a evoluční biologové samozřejmě nemají přesné důkazy.

  1. S největší pravděpodobností z pozorování zvířecí reprodukce v určitých cyklech.
  2. U primitivních kmenů na přelomu 19. a 20. století přišli antropologvé pozorováním na možný způsob rozmnožování.

Muž nehrál přímou roli v otěhotnění ženy. Když se muž vzrušil a ejakuloval, žena měla právě menses, nějakým způsbem se ejakulát dostal na správné místo atd. Později žena zjistila, že mužské semeno zastavuje krvácení a pozorováním a dalším zjištěním, že došlo k oplodnění. .

Uvědomila si, že do nií nevstoupil žádný duch, ale že to způsobilo mužovo semeno. Takže nějak tak to asi bylo – muž tedy začal svůj efakulát aplikovat jinak, tedy sexem.

Podle anglického zdroje.
http://www.sla­te.com/articles/he­alth_and_scien­ce/explainer/2013/01/­when_did_human­s_realize_sex_ma­kes_babies_evo­lution_of_repro­ductive_consci­ousness.html

Další odpovědi
gecco

Ti, kteří se to nedozvěděli, vymřeli…
😉

Lamalam

Z internetu?

UltraFan

S tím už se člověk narodí. Je to přirozený pud.

anonym

UltraFan: je to přirozený pud. Správně, buď to pude, nebo nepude. 🙂

led

Podľa vedcov ich to naučila Matka Príroda
ale po prečítaní Dänikena a Součka je mi jasné, že mimozemšťania boli tí Veľkí Učitelia.
Ale kto to naučil opicu, to je vážnejšia otázka!

iceT

Jeden zjistil, že má ďůrku, další našel zástrčku a dohromady zjistili, že je to funguje.

SickBreed

Z pohledu židů, křesťanů a muslimů skrze zakázané jablko poznání.

lexx

pozorovali se navzájem bo žili v jedný jeskyni a video ještě tenkrát neměli

vlk.1408

Stejně tak, jak se to dozvěděli živočichové před nima, protože jinak by se to lidé nedozvěděli – žádní by totiž nebyli. A jak? Pudy! Sex je záležitost pudová. Příroda má prostě svoje způsoby.

UltraFan

barbakan : omlouvám se, jsem méně inteligentní jedinec 😁

anonym

U..F.., tak to jsme dva. 🙂