Jak se pozná zlomený krční obratel?

Před chvílí mi tam několikrát křuplo a bojím se, že ho mám zlomený.

Nejlepší odpověď
orwell

Buď v klidu, to bys asi neseděla u počítače, ale už fičela „árem“ se zafixovanou hlavou do špitálu, patrně ochrnutá, pokud by došlo k poškození míchy. To křupání může být způsobeno např. drobnými výrůstky na obratlech. Mně tam křupe někdy tak, že to vypadá, jako když lámeš větve přes koleno, a ještě žiji .-)
Chce to procvičovat krční páteř, případně rehabilitační masáž na odborném pracovišti. Též pořádná matrace s vhodným polštářem by mohla pomoci.

Další odpovědi
RyuzakiKate

A to křuplo samo vod sebe, nebo sis ho prokřupával/a ty? Bolí tě to? Prosím tě v klidu, kdybys měl/a zlomenej obratel, tak se nejspíš pose*eš bolestí, obzvlášť, když páteří prostupuje mícha… Já se prokřupávám naprosto běžně.

BANAN93

já teda umim křupat snad každým kloubem a obratlem při protahování a zlomené to snad nemám :D https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7N23AtK1Y­Eo