Syd

Jak se pozná, že žena rodila?

Samozřejmě nemyslím těšně po porodu, když má ještě břicho nebo třeba zbytky placenty a jiný změny v děloze a poraněný genitálie. Myslím např. za rok nebo po pár letech. Zůstane třeba rozšířený děložní hrdlo, nebo jak se to pozná?

Nejlepší odpověď
zjentek

no nejjasnějším rysem je to, že poblíž ní pořád řve nějaký dítě

Další odpovědi
FOX.IK

No tak nevim, kde na zene byste chtel hledat zbytky placenty, to by byla uz nejspis mrtva, ale poznate to urcite pri sexu :) a na prsou, nejsou tak pevny…

bolak

Splaskne jí břicho.

Tisbo

FOX.IK: Ženu po porodu člověk nemusí poznat při sexu. U některých žen nemá porod na poševní svaly skoro vůbec žádný vliv a ten zbytek žen si po porodu poševní svaly procvičuje. Na prsou to také nemusí být vůbec poznat, ba naopak bych řekl, že po porodu mají ženy prsa větší, někdy i pevnější.
Řekl bych že u většiny žen to jde teoreticky poznat podle striíí.

mandat

Má nad pupkem takovou malou „římsu“.

Syd

Tak jsem znova googlila a vygooglila jsem, že k zjizvení dojde pouze v případě císařského řezu, v případě přirozenýho porodu ne. Naopak zjizvení dělohy může znamenat problém s otěhotněním nebo budoucím těhotenstvím.

Nicméně něco jsem přece jenom našla:
http://lekarske­.slovniky.cz/le­xikon-pojem/zevni-branka-delozni

arygnoc

podľa fyziologických zmien – zjazvení na sliznici maternice (dělohy) a krčka maternice (děložního krčku), ktorý nie je tak pružný ako vagína.

v prípade chirurgickej pomoci pri pôrode (nastrihnutie hrádze) je ti zrejmé i z vonkajšieho pohľadu (i keď samotné nastrihnutie nemusí znamenať, že žena rodila).

Syd

Proč tak neoficiálně do diskuse? Potom je jediná „odpověď“ trapná hloupost, zatímco skutečná odpověď – podle trvalého zjizvení dělohy a děložního krčku – je v diskusi, a tak ji nemůžu ohodnotit. To jako že už máte bodů dost?

zjentek

trvalé zjizvení dělohy a krčku- hepry ja padam :o :o :o ..hej ufoune, jak to, že znáš pokrčený dělohy a tudíž odpověď? Vždyť máš být teprve ve fázi otázky ..nechápu. Neměl ses prvně zeptat, proč jsou ty dělohy tak zjizvený??

Syd

Odpověď jsem neznala. Proto jsem se ptala.

gagaga

zrovna vcera jsem to take arymu v jedne diskuzi napsala :

gagaga
ary !!
vam se nejak zalibilo v diskuzich ..nelezte mi do zeli ..bezte si do sveho …jakpak vam asi tady mam davat palecky ??

  • iv-

petra15

ary…syd ma pravdu…,ale nekdy staci potvrdit jinde, a uz to je:)

gagaga

peti , coo ?
to me budete muset " prelozit "

arygnoc

palčeky palčeky – odkedy sa tu hodnotia palcami nesprávne odpovede, bez licenčného ujednania som vrazil do rajónu -iv- [to aby sme sa stretli tam dole, v teple] – budiž mi odpustené.

no a kto palce chce dať, priestor si nájde.
a odôvodniť to môže v diskusii.

petra:

tak už viem, skade mi pribúdajú palce (a ako) :DD

Syd:

ospravedlňujem sa, skutočne nejde o palce, ale o správnu odpoveď.
rozumný človek ju nájde aj v diskusii.

gagaga

ary , vy jeden popleto !
ja odpovedi ani nectu !
ja boduji nicky !
porad to tady pisu a Vy ne a ne si to zapamatovat :p

tak ok .. ( zkusime si " tady " to spolecne bydleni a za 50 let hura ke kotlikum )

petra15

a ta odpoved, co tam je…by mela byt v komentarich…