Jak se pozná, že pračka, která je nastavená na 60C, pere opravdu na 60C a tedy ohřívá?

Nejlepší odpověď
Hlada

Po celou dobu praní by pračka měla zapínat topení v určitých intervalech a udržovat tak požadovanou teplotu. Jestli se tak děje po celou dobu praní zjistíte snadno z elektroměru, z rychlosti otáčení nebo blikání LED. Jestli ohřívá na správnou teplotu se dá ověřit tak, že pustíte krátce čerpadlo, vyčerpáte trochu vody a změříte její teplotu, pokud nemáte dotykový teploměr.

Další odpovědi
hanulka11

Já bych to poznala ,že skleněná dvířka/mám však plnění z boku/jsou teplá od ohřáté vody.
Dnes ale peru nejvíš na 40st. prací gely a prášky jsou kvalitní, že není třeba vyšší teplota.

ReHu

Jako že je to opravdu těch 60 stC nebo jestli prostě vodu ohřívá?
Četla jsem v časopise pro spotřebitele (DTest), že mnohé pračky ohřívají méně než na 60 stC, aby se dosáhlo požadované úspory energie.
A jestli ohřívá, to se pozná, že je víko teplé.
Pozor, aby nebylo teplé moc. Mamka mě tak zrušila pár oblečení, když se voda ohřála víc než měla.