Jak se pozná, že je plavec zpocený ?

Nejlepší odpověď
redy

Protože je celej mokrej :)))))))

Další odpovědi
Reezo

Plavání má bezpochyby mnoho kladů, pro které bychom na něj neměli zapomínat, horší je to však s otázkou hubnutí. I když je tento sport poměrně energeticky náročný, za hodinu plavání spálíte zhruba 600–800 kcal, co se týče rýsování svalů a spalování tuků, již tak ideální není. Tělo má totiž naprogramováno, že při pocitu chladu zadržuje tuk, kterým se chrání proti ztrátě tepla. Vzhledem k tomu, že většinou člověk neplave v termálních bazénech, bude se tak dít i při plavání v chladné vodě. K tomu samozřejmě nedojde po prvním plavání nebo při dvou až třech návštěvách bazénu týdně, ale při pravidelném každodenním plavání lze s velkou pravděpodobností tuto reakci očekávat. Tento jev je ještě podpořen nemožností pocení ve vodě. Chcete-li hubnutí přece jen podpořit, vybírejte si bazény s teplejší vodou a při plavání zbytečně neodpočívejte.
Nezastavujte se pokaždé, když doplavete na konec dráhy a povídání s kamarádkou nechte na jindy. Abyste i v bazénu dosáhli aktivace tukových zásob, je nutné plavat ve stejnoměrném tempu a bez přestávky alespoň 30 minut. Na výdej kalorií je nejlepší styl prsa, ale klidně můžete způsob plavání střídat. Tak zase rovnoměrněji zatížíte svaly.

Doplňuji:
potit se začneš pouze v termálním bazénu

Zdroj: http://schlan­kheit.blog.cz/0711/pla­vanim-ke-stihlemu-telu

huxa

Plavec nebude nikdy zpocený, jestli ano, je něco špatně (např. je nemocný).
Pot má funkci ochlazování-voda má větší tepelnou kapacitu než vzduch, tudíž z těla vypudíme trošku vody z potních žláz, tyto kapičky vody do sebe dostanou teplo z těla a vypaří se. Při plavání tělo nemusí vypouštět vodu ze sebe, neboť ji má všude kolem. Tudíž tak, jak píše Reezo-budeš se potit pouze ve vodě, která je přibližně stejná nebo vyšší než teplota tvého těla.

marci1

Plavec se nepotí. Specifikem plavání je, že tělo se tak nezahřívá – nedosahuje teploty jako např. při běhu. Při běhu je chlazení zajištěno pocením a odváděním tepla prostřednictvím vzduchu. Voda obtékající kolem plavce odvádí teplo mnohem účinněji.

gaja

vždy když jsem si dávala pár km plavání ve volné přírodě, kde se člověk na chvilku nezastaví jako třeba v bazénu, tak sem měla ke konci pocit že jsem zpocená i pod vodou-opravdu…takový oslizlý pocit