Kazatel

Jak se pozná vysemeněná tráva od trávy nevysemeněné?

Nejlepší odpověď
Filip84

Causa tráva – novella na pokračování:

Kazatel: dotaz #1
Za jak dlouho vysemení tráva?
elkon: odpověď #1
Když odkvete.

Kazatel: dotaz #2
Za jak dlouho odkvete tráva?
elkon: odpověď #2
To záleží na počasí. Travin je mnoho druhů a každá má jinou dobu zrání.

Kazatel: dotaz #3
Pokud se nechá běžná trávníková směs bez sekání vyrůst, vykvést a vysemenit, za jak dlouho dozraje?
Jedná se především o druhy: Kostřava červená, Lipnice luční a Jílek vytrvalý.
elkon: odpověď #3
To záleží jak časně se zaseje. Tráva se ale může vysévat celé léto.

Kazatel: dotaz #4
Jak časně vysít trávu, aby jste byli schopni odpovědět, kdy dozraje?
zjentek: odpověď #4
Tak když vyseješ příští rok v dubnu při novu, tak touto dobou ti určitý druh již pokvete a o prázdninách ti na to odpovím!

Kazatel: dotaz #5
Pokud jsem letos nestihl vysít trávu v dubnu při novu, mám ještě šanci aby ta již loni vysetá vykvetla a dozrála?
elkon: odpověď #5
Loňská tráva je už dávno po odkvětu, pokud se neseká. To znamená, že už je vysemeněná.

Kazatel: dotaz #6
Jak se pozná vysemeněná tráva od trávy nevysemeněné?
na který je dosud neodpovězeno.

Je to nervák! Já, teda, dosud věděl o trávě jenom to, že jí žerou koně, krávy a spol., no a já pak žery ty koně a krávy a spol., takže tráva je na mimo můj potravinový řetězec, a pak, že je tráva abnormální, na anglické trávníky, a ta, když se vysemení, tak se to semeno dá dobře prodat.

Od teďka už vím, že je to s trávou podobné, jako s oprátkou z viselce, šibeničním kvítím atp., že se musí sadit za novu, a to za přesně ustanoveného novu, jinak se nevysemení, nebo vysemení možná, nebo vysemení, ale nikdo neví kdy.

Doufám, že se dozvím i zbytek! Říkám: je to nervák! 🙂

Další odpovědi
elkon

Bez podrobnějšího zkoumání vidíme, že mezi původní trávou roste nová. Tím se zahušťuje. Občas je potřeba také trávu přihnojit, protože tím, že ji sekáme a odklízíme, odstraňujeme živiny. V průběhu jara dodáváme Síran amonný, později podle četnosti sekání dodáváme NPK.

Drap

Velmi snadno. Pokud má tráva semena, tak se ještě nevysemenila. Každý druh se semení v jinou dobu.

zjentek

Ta vysemeněná už odkvetla 🤷‍♂️