Avatar uživatele
Kazatel

Jak se pozná vysemeněná tráva od trávy nevysemeněné?

Zajímavá 0 před 660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Causa tráva – novella na pokračování:

Kazatel: dotaz #1
Za jak dlouho vysemení tráva?
elkon: odpověď #1
Když odkvete.

Kazatel: dotaz #2
Za jak dlouho odkvete tráva?
elkon: odpověď #2
To záleží na počasí. Travin je mnoho druhů a každá má jinou dobu zrání.

Kazatel: dotaz #3
Pokud se nechá běžná trávníková směs bez sekání vyrůst, vykvést a vysemenit, za jak dlouho dozraje?
Jedná se především o druhy: Kostřava červená, Lipnice luční a Jílek vytrvalý.
elkon: odpověď #3
To záleží jak časně se zaseje. Tráva se ale může vysévat celé léto.

Kazatel: dotaz #4
Jak časně vysít trávu, aby jste byli schopni odpovědět, kdy dozraje?
zjentek: odpověď #4
Tak když vyseješ příští rok v dubnu při novu, tak touto dobou ti určitý druh již pokvete a o prázdninách ti na to odpovím!

Kazatel: dotaz #5
Pokud jsem letos nestihl vysít trávu v dubnu při novu, mám ještě šanci aby ta již loni vysetá vykvetla a dozrála?
elkon: odpověď #5
Loňská tráva je už dávno po odkvětu, pokud se neseká. To znamená, že už je vysemeněná.

Kazatel: dotaz #6
Jak se pozná vysemeněná tráva od trávy nevysemeněné?
na který je dosud neodpovězeno.

Je to nervák! Já, teda, dosud věděl o trávě jenom to, že jí žerou koně, krávy a spol., no a já pak žery ty koně a krávy a spol., takže tráva je na mimo můj potravinový řetězec, a pak, že je tráva abnormální, na anglické trávníky, a ta, když se vysemení, tak se to semeno dá dobře prodat.

Od teďka už vím, že je to s trávou podobné, jako s oprátkou z viselce, šibeničním kvítím atp., že se musí sadit za novu, a to za přesně ustanoveného novu, jinak se nevysemení, nebo vysemení možná, nebo vysemení, ale nikdo neví kdy.

Doufám, že se dozvím i zbytek! Říkám: je to nervák! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Bez podrobnějšího zkoumání vidíme, že mezi původní trávou roste nová. Tím se zahušťuje. Občas je potřeba také trávu přihnojit, protože tím, že ji sekáme a odklízíme, odstraňujeme živiny. V průběhu jara dodáváme Síran amonný, později podle četnosti sekání dodáváme NPK.

Upravil/a: elkon

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zjentek Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Velmi snadno. Pokud má tráva semena, tak se ještě nevysemenila. Každý druh se semení v jinou dobu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ta vysemeněná už odkvetla 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek