Kazatel

Jak se pozná vánoční trh od řemeslného?

Odpovědi
Ametyst

To nevím. Nejspíš to poznají jen hlídači vládních opatření. Nejlepší jsou “zimní farmářské trhy”, ty neurazí nikoho, ani před Vánocemi.

RyuzakiKate

No, řekla bych, že na „obyčejných“ trzích vídám spíš takové ty „pouhé stánkaře“, co tam mají ty sladkosti s éčky, bačkůrky, který koupíš od Vietnamce, hračky z Číny a zajímá je jen prodej a výdělek. Řemeslníka a jeho lásku k tomu, co dělá, poznáš hned, někteří tam třeba hned vedle stánku něco třeba vyřezávají, vyšívají…

Jana5678

Rozlišování mezi vánočním trhem a řemeslným trhem může být pro někoho náročné, ale já si vždycky najdu své oblíbené stánky na stránkách https://www.mo­jetrhy.cz/, a to, ať už jde o jakýkoliv trh. Farmářské trhy jsou pro mě skvělým místem pro nákup čerstvých a kvalitních potravin přímo od těch, kteří je vypěstovali či vyrobili. Mimo to miluji i možnost objevit ručně vyráběné dekorace a šperky, které často nesou osobní příběh svých tvůrců. Kromě kvality výrobků, která je na těchto trzích často výjimečná, oceňuji i přímý kontakt s řemeslníky a farmáři.