Mirdas

Jak se pozná psychopat ?

Existujou znaky, podle kterých se dá předem určit rozvíjející se problém u lidí s psychickou poruchou?
Například že zastávají post kde rozhodují u žádostí a ze svého pocitu moci neboť mohou rozhodovat o druhých mnohdy bezdůvodně žádost zruší.
Samozřejmě se porucha může rozvíjet dál až k násilnostem vůči okolí.

Ovšem existují prvotní znaky u těchto lidí, podle kterých by se dá pozdější psychopat rozpoznat riziko, že se něco takového časem projeví ?

Odpovědi
anonym

Existuje poměrně průkazný test – PCL-R…

NikkiHeat

psychopatie viz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Psycho­patie

…rozhodně mohou pronikat do různých sfér…a můžeš je potkat v kancelářích, na úřadech, v politice. Něco dělat musí a cedulku na hlavu si nedavají…takže poznat je nebude jednoduché leda bys měl opravdu příslušné vzdělání a nadání pozorovat lidi. Ovšem z nějaké zamítnuté žádosti apod. to nepoznáš…

ponovotny

nejlepší vysvětlení najdete v odkazu
pokud se ptáte na konkrétní znaky podle kterých psychopata lehce identifikujete, tak to bohužel možné neni protože u psychopatie jde o soubor znaků které v souhrnu určují stav

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=WLFGCQN­9B_k

arygnoc

je to jedno – každý, kto má nejakú moc, má tendencie ju zneužívať, aspoň podľa okolia.

i pri sebalepšom hodnotení – konaní, nemôže človek s mocou byhovieť všetkým – niekomu svojim rozhodnutím uškodí, niekomu ulahodí, i keď rozhoduje podľa svojho najčistejšieho svedomia.

tým pádom sa takýto človek môže zdať tým, v ktorých neprospech rozhodol, ako zlosyn a psychopat.

v tomto prípade je diskutabilné, kto je/nie je psychopat – posudzovateľ, či posudzovaný.

na druhej strane treba mať na zreteli, že osobnosti s výstredným rozhodovaním sú často na hranici na psychopatie, ale i tam záležína tom, kto to hodnotí (podľa histórie hitler bol psychopat, kdežto truman nie [nariadill bombardovanie nagasaki a hirošimy atómovými zbraňami v už vyhratej vojne], tak si vyberte).
a podobnýchprípadov by sa našlo strašne veľa.