Avatar uživatele
LadyEll

Jak se pozná naštíplá lebka a nitrolební krvácení u psa??

Prosím máte někdo zkušenost jak se pozná naštíplá lebka u psa nebo případné nitrolební krvácení? Nešťastnou náhodou se mi z linky skutálel váleček a spadl do misky se psím žrádlem zrovna když u toho pes stál a já nevím jestli se jenom lekla a s „jekotem“ utekla nebo jestli s ním dostala do hlavy.. Chová se normálně, na hlavě bouli nemá,ale teď si nejsem jistá jestli takovou tu mezírku co má nahoře na hlavě tam už měla, jestli to jsou takové ty švy na lebce nebo jestli jí ta lebka nepraskla. Je to 3letá yorkshirka co má 2kg..Prosím poraďte, jak bych poznala jestli jí něco je? ☹ jsem hrozně vyděšená a mám o ní strach..děkuji..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, hanny 2 před 4528 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Asi se jen lekla,když se chová normálně a nemá ani bouli,ale raději ji sleduj!Určitě by zvracela a měla závratě,je to jak u lidí.
Doplňuji:
Také by se to projevilo změnou psychického stavu a změnou pohyblivisti.

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BENYTA

Maléry se stávají zásadně večer a o víkendu, kdy, mimo velká města, se shání veterinář s rentgenem velmi těžko…
Tu „mezírku“ – fontanelu – tam měla, zkusila bych jí silněji prsty prohmatat hlavičku, jestli bude reagovat nahoře citlivěji.
Nedávno mi přišel kocour s otřesem mozku, padal na stranu, koulel očima jako animovaná figurka, počůral se pod sebe…byla jsem v šoku, to jsem nikdy nezažila, měla jsem taky hrozný strach…uložila jsem ho, celé odpoledne spal a vlastně se z toho vyspal…
Tak držím zítra na rentgenu palce, ať tam nic není poškozeného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rottwy

ježíííš, bobek malej :(( .. určitě bych pro jistotu zašla za veterinářem, ale taky si myslím, že by to nějaké příznaky mělo .. ale nenechte to jen tak :) ale doufám, že se jen lekla :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

V případě yorkshirka bych na veterinu raděšji zajela a na RTG.
Jistota je jen 1.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

U tak malého pejska by nic nepodcenila a jela k doktorovi. Pod RTG to uvidí hned a jasně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek