Gus_Fring

Jak se pozná jeden z nejlepších teoretických fyziků?

Nejlepší fotbalisté se poznají tak, že dostali zlaté míče. Nejlepší boxeři byli mistry světa. Nejlepší chemici získali Nobelovu cenu za chemii. Samozřejmě existují výjimky. Ale jak se poznají nejlepší teoretičtí fyzici, když Nobelovu cenu za fyziku v drtivé převaze získávají experimentální fyzici?

Nejlepší odpověď
Kepler

Poznají se tak, že jejich teorie je zpočátku vysmívána a odmítána širokou obcí vážených vědátorů, později se strhne zuřivá diskuze a nakonec je jejich teorie přijata. Na nějakém ocenění nezáleží.

Další odpovědi
Kelt

A nesouhlasím s tebou podle toho, jak to posuzuješ. Například v roce 1954 bylo nejlepší mužstvo v kopané jednoznačně Maďarsko, ale ve finále MS prohráli s Německem. No a k té tvé otázce. Teoretický fyzik má spoustu nápadů, myšlenek, které chce zveřejnit. No a existují časopisy, které takové články uveřejňují. Protože nejsem fyzik , tak nevím přesně, jak se takový časopis jmenuje třeba. Journal of Physics, Journal of Experimental physics a podobně. No a ty časopisy si prohlédneš, třeba na internetu za určitý poplatek nebo ve Státní vědecké knihovně třeba v Praze nebo v jiném městě. Tam jsou uvedeny různé oblasti, obory a samozřejmě autoři. No a budeš si vypisovat a počítat příspěvky každého z nich až zjistíš, kdo jich má za nějaké období několika let nejvíc.
Nebo můžeš zajít na vysokou školu, kde se studuje fyzika jako hlavní obor a zeptáš se odborných pracovníků. Ale hodně článků na nějaké téma neznamená plodný autor.

agentpv

doporučuji sledovat seriál „Teorie velkého třesku“