Jak se pozná dostatečně nasycený pes?

Popř. kolik toho, či onoho dát. (Kosti, pamlsky, granule, …) Já jakožto člověk se řídím glykemickým indexem.

Nejlepší odpověď
Adula.57

Když si kupíte speciální nádobku (přehledná je od Proplanu), tak tam máte přesné dávky granulí pro různá plemena psů za den. Granule by se mu měli dávat jednou až dvakrát denně (my mu dáváme jednu plnou odměrku s trochou masa z konzervy denně) a pamlsky po venčení (nevím jaký přesně máte na mysli, ale prostě jeden kus).

Další odpovědi
anonym

Dáváme pouze kvalitní granule, mladému dvakrát denně ráno a večer, staršímu jednou, večer. Dávám tolik, kolik je napsáno na obalu, kdybych mu měla dávat tolik, kolik by chtěl, sežral by půl pytle a svalil by se na bok 🙂 Kosti vůbec ne, z toho mívá průjem a zvrací. Pamlsky když jsme venku, pár kousků…pět, šest, když něco cvičíme, hlavně musí mít pořád čerstvou vodu

ReHu

Zdali je nasycený se nepozná.
Některý sežere, na co přijde, jiný si jen zobne. Skoro všichni si ale ještě dají, co jim chutná.
(vlastní zkušenost)

Drap

Nepozná se to. Některý pes přestane když má dost, pokud se však objeví něco co mu obzvláště chutná, žere opět. Někteří psi jsou schopni žrát do uplneho přecpání. Potom většinou zvrací a po vyzvracení opět žerou a nezdravě přibírají. Podle plemena a kvality žrádla zjistíš přiměřenou dávku. Pro psa je zdravější a přirozenější, pokud je polohladový než přežraný.