Ají11

Jak se postupně v důsledku revolucí změnila vláda v Rusku?

Dělám úkol na dějepis a potřebovala bych prosím vědět, jak se postupně v důsledku revolucí změnila vláda v Rusku?

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na Rusko, takže vám napoví odkaz Dějiny Ruska. Vkládám i odkaz na Dějiny Sovětského svazu. Najdete vše, co potřebujete.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_Ruska

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_Sov%C4%9Btsk%C3%A9ho_­svazu

Další odpovědi
led

Myslíte revolúciu v 1905 v Rusku? Alebo revolúciu vo februári (únoru) 1917, keď vznikla Prozatímní vláda? A či revolúciu v novembri 1917 (VOSR)?
V 1905 sa vláda nezmenila, zostal cár a spravili sa len „kozmetické úpravy“
Vo februári prevzali moc strany bližšie kapitálu. Posledný predseda Dočasnej vlády Kerenskij je z týchto vládnych predstaviteľov najznámejší.
V dôsledku VOSR 1917 vzniklo Sovietske Rusko, ktoré pomaly až do roku 1936 obsadzovalo územie bývalého cárskeho Ruska a nastoľovalo moc sovietov (akýchsi národných výborov). V priebehu týchto bojov sa Sovietské Rusko premenovalo na SSSR čím vznikol zväz 11 republík, neskôr k nim pribudli 3 pobaltské republiky a Moldavia (časť Rumunska).
Ako sa menila vláda v ZSSR o tom už rozprávajú oficiálne a neoficiálne dejiny Sovietskeho zväzu viď odkaz u annas

fcoop

Nic není zadarmo,poraď si.

https://www.go­ogle.cz/search?q=Jak+se+­postupn%C4%9B+v+d%­C5%AFsledku+re­voluc%C3%AD+zm­%C4%9Bnila+vl%C3%A1d­a+v+Rusku&oq=Jak+se­+postupn%C4%9B+v+d%­C5%AFsledku+re­voluc%C3%AD+zm­%C4%9Bnila+vl%C3%A1d­a+v+Rusku&aqs=chro­me..69i57.3372j0j8&sou­rceid=chrome&es­pv=210&es_sm=122&i­e=UTF-8#es_sm=122&es­pv=210&q=rusko+re­volu%C4%8Dn%C3­%AD+zm%C4%9Bny

Příště se optej třeba Googlu.
Proč chodit ke kováříčkovi,když­.............­...........