Avatar uživatele
LeeLee

Jak se postarat o kočkou nechtěná koťata?

Před dvěma dny moje kočka porodila ( prvorodička, je jí 1 a kousek ) 4 koťata a o 2 se odmítá starat. Jsou znatelně menší než ostatní 2. Jak se mám o koťátka postarat já? Matka se o ně nestará, krmím je doplňkovým krmivem pro kočky od 1 dne věku, jak často bych to měla dělat? Kočka pomáhá druhým koťatům s vylučováním, jak to mám udělat? Koťata máme poprvé. Děkuji moc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, arygnoc před 4671 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud se stará o ostatní, tak se o ty dvě zřejmě nestará z toho důvodu, že nemají moc šancí aby je vychovala. Zkrátka příroda je i takto krutě mocná. Moc se toho dělat nedá, přikrmovat, jemně masírovat a věřit, že se z toho dostanou a přežijí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kazde 2 hodiny mlicko a masiruj jim briska , aby se vykakala. Zkus to sledovat , jak casto piji ostatni kotatka od maminky … , ale mnozstvi neodhadnu. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

ano je to tak – podle přírody se zvířata řídí, jejich pud je nezklame
u babičky když měla kočka koťata, a ty co odstrčila , babička je vždy vzala a říkala ,počkej tady já je donesu sousedům, .....ale věděla jsem -co s nima udělala

věděla dobře…že by bylo překočkováno,
to tě ale nechci navádět.
Jestli je chceš všechny -tak si s nima dej tu práci a vypilej je

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kocur

odpovidam s opozdenim a treba se mezitim uz neco zmenilo, ale z mych zkusenosti se mi osvedcilo, ze slabsim kotatum je dobre na zacatku jim dopomoci, aby se dostala k mleku kocky tim, ze silnejsim zabranim na chvili k pristupu ke strukum a slabsi kotata necham at se trochu nasajou mleka, pote necham opet vladnout silnejsi kotata. Po nekolika dnech se pak situace vyrovnava a pri odstavu slabsi kotata dokrmenim vse dohoni. Umele nahrazky mleka jsem pouzil jenom pri vaznejsich stavech kojici kocky (napr. kocka po sekci).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata