Jak se postarat o cizího psa?

pred rokem zemrel soused,ktery mel 4-leteho psa,ten tim padem zustal sam,nase zahrady sousedi tak ho chodim krmit a davat vodu,jenze pejsek potrebuje vic,nez jen nazrat,kdyz je bourka tak se boji a ja slysim jak knuci,rve mi to srdce,zesnuly soused ma dceru,jenze ta prijede akorat kdyz dozraje ovoce,posbira co se da,a odjede,o psa zajem nema a vubec se o nej nestara,nejen ja ale i dalsi sousedi uz ji domlouvali,zby­tecne,mam ji nekam nahlasit?mam obavy ze kdyz to udelam nejak rekovi ublizi,ona i jeji manzel jsou toho schopni,ja si ho vzit nemuzu,i kdyz uz je tak trochu muj protoze se o nej staram
Doplňuji:
Aramah,ja ho nemuzu dat do utulku,nejsem majitel,a ta :zenska:ho tam neda,pry ji hlida majetek

Nejlepší odpověď
aramah

Jedině do útulku tam se o něj postarají a ještě má šanci na nový domov.Ovšem se to platí tak asi bude lepší to nahlásit.(chudáček pejsek)

Další odpovědi
Vicki

Domluva není jak vidět nic platná.Já být na Vašem místě,tak bych se nerozmýšlela a nahlásila to.Čím dříve,tím lépe.

anonym

Tak tohle mi taky rve srdicko,co rici dceri byvaleho majitele,at ho daji do utulku s tim,ze jim sama vyberete?To proto,aby mu nic neudelali,lidi jsou asi bez srdicka,kdyz vi,ze oni sami mu ani vody nedaji,treba by byli schopni mu ublizit.Kazdopadne jste vy dobrym clovekem,kdyz vam osud neme tvare neni lhostejny,dejte vedet jak to dopadlo.
Doplňuji:
Kdyz nechce,tak nahlaste tyrani zvirete a basta!Oni si to uz ohlidaji.

anonym

zavolat to na policii, nebo do útulku, tam vám určitě řeknou co máte dělat..
nebo nechat psa „utéct“ přitom ho do útulku převést, jakože ste ho našla na ulici.. ale tam by jste z toho mohla mít ještě tahanice..

  • u nás je na prd, že dokud nebude pes v příšerným stavu, tak snim nikdo nic dělat nebude, protože se o něj majitelé starají.. nikdo už řešit nebude jestli ho krmíte vy.. prostě pes je sousedů a je v super stavu, tak to řešit nebudou