orestez

Jak se posouvá dům?

Číňan posunul dům. Tady každý investor hledí na praskliny malby, milimetry odchylek zárubní atd. Není mi jasné, jak po pražcích může cestovat patrový barák.

http://extras­tory.cz/kvuli-stavbe-silnice-se-musel-vystehovat-muz-si-dum-radeji-presunul-o-par-metru-dal.html

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží co je to za stavbu a jak je udělaná. Američané stěhují své domy dost často, dokáží ho převést i mnoho kilometrů. /Faktem je, že takovým stavbám kterým oni říkají domy, naši předci říkali kůlny/ Ale lze posunout i pevná kamenná stavba. Viz třeba kostel v Mostě.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Třeba takto:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=mUSLjytXzN0
Možná kdybych hledal, našel bych dokument o firmě, která se tím v USA zabývá a tam přesně popisují na co si musí dát pozor a jak to udělat.

autacek

Zrovna tato zpráva je z kategorie jedna paní povídala. Město a místo nedohledatelné, jméno dotyčného na zahraničních webech zrovnatak,
nicméně nemožné stěhování staveb není.

V Česku jsme s velkou slávou přestěhovali o kilák dál po kolejích kostel, stěhovat celé středověké město se však ekonomicky nevyplatilo a tak šlo bez sebemenšího odporu k zemi. Možná jsme jej mohli odtáhnout, jak ti Číňani,po dřevěných špalíkách.

https://www.go­ogle.cz/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=%23&ved=0ahU­KEwiToM_46cXbAh­WFNpoKHb0JAEk­Qxa8BCDQwCA&us­g=AOvVaw0VTJzWxrN­8ZFOD4xbU2nov

aliendrone

Jak již psali druzí – nic nového pod Sluncem. Pamatuji, když socialistické filmové týdeníky v kinech před hlavním filmem s velkou slávou vytrubovaly, kterak jsme technicky vyspělý a kulturní národ, když stěhujeme po kolejích celý KOSTEL (kam se hrabe nějaký domek!).

Copak o to, z tech. hlediska to byla FAKT frajeřina, ale já si tenkrát říkal: „Takových promrhaných prostředků, proč ten krám prostě nezbourají?“ ;) :D :D

led

Rovnako, ako v Moste cestoval kostol. https://bydle­ni.idnes.cz/pre­sun-kostela-most-0qw-/architektura­.aspx?c=A151006­_121140_archi­tektura_web
Sledovať ten posun v reále roku 1975 bol naozaj zážitok.